Archery Tag to inaczej walki na łuki lub bitwy łuczników i równocześnie najszybciej rozwijający się sport łuczniczy na świecie. Gra oferuje interaktywną zabawę oraz rozwój umiejętności strzeleckich. Archery Tag to połączenie paintballa oraz łucznictwa w bezpiecznej formie. Gracze używają łuków i strzał, które symulują prawdziwy sprzęt łuczniczy. Różnica polega na strzałach, które w Archery Tag zakończone są miękką gąbką oraz zabezpieczeniem głowy specjalną maską. Gdzie można zagrać w Archery Tag? Jak przygotować się do walki na łuki? Kto może zagrać w Archery Tag? Sprawdź w naszym kompleksowym przewodniku po Archery Tag i wejdź do gry!

Archery Tag – bitwa łuczników

Po pierwsze bitwa łuczników to gra dla dorosłych, którzy pragną poczuć się jak Robin Hood. W grze stosowane są proste w obsłudze łuki ze strzałami posiadającymi bezpieczne groty zakończone pianką. Każdy zawodnik otrzymuje maskę ochronną oraz ochraniacz przedramienia, którego zadaniem jest zapobieganie otarć cięciwą podczas uwalniania strzał. Uderzenie strzałą jest bezbolesne oraz nie brudzi ubrań. Do gry w Archery Tag nie jest wymagane specjalny strój jak w przypadku paintballa lub innych dyscyplin sportowych. Celem bitwy łuczników w zależności od wybranego scenariusza jest wyeliminowanie graczy drużyny przeciwnej, rozbicie tarczy przeciwników lub zdobycie flagi. W końcu podczas gry nad jej przebiegiem czuwają doświadczeni trenerzy.

Łucznicy w trakcie gry Archery TagGdzie można zagrać w Archery Tag?

Rozgrywki Archery Tag odbywają się na boisku lub na hali. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby bitwa łuczników odbyła się na trawie, piasku, śniegu, tartanie lub w domowym ogródku. Ważne, żeby teren pod rywalizację był uporządkowany i oczyszczony ze zbędnych przedmiotów, które mogą przeszkadzać w grze. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników animator ze strony organizatora sprawdza wyznaczony teren przed rozgrywką.

Najpopularniejsze wydarzenia, na których można zagrać w Archery Tag:

 • urodziny
 • festyny
 • pikniki
 • eventy firmowe
 • imprezy integracyjne
 • wieczory kawalerskie
 • zielone szkoły
 • wycieczki klasowe

Czy Archery Tag to bezpieczny sport?

Archery Tag, czyli walka łuczników jest w pełni bezpiecznym sportem. Groty strzał zakończone są miękką gąbką, dlatego uderzenia są praktycznie bezbolesne. Dodatkowym zabezpieczeniem jest maska ochronna na głowę. W porównaniu do paintballa oraz profesjonalnego łucznictwa Archery Tag to najbezpieczniejsza odmiana tej dyscypliny sportowej. Nad zachowaniem zasad bezpieczeństwa czuwa profesjonalny animator z ramienia organizatora. Brak kontuzji oraz niezliczona liczba grot podczas bitwy łuczników spowodowały, że Archery Tag stają się coraz bardziej popularnym sportem w Polsce.

Łucznik w trakcie gry Archery TagChciałbym zarezerwować termin. O czym warto pamiętać?

 • Archery Tag to gra zespołowa, w której rywalizują dwie drużyny. Zbierz paczkę przyjaciół i dołącz do bitwy łuczników.
 • Do gry nie jest wymagany strój sportowy.
 • Każda rozgrywka odbywa się z udziałem wykwalifikowanego animatora.
 • Mamy różne scenariusze gier w Archery Tag (eliminacja przeciwnika, zdobycie flagi, zdobycie tarczy).
 • Przed rozgrywką otrzymasz szkolenie z zasad gry.
 • Archery Tag to ogromna dawka adrenaliny i zabawy!

Jesteś świadkiem i chciałbyś zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski z łukami? A może chcesz przygotować wyjątkową imprezę firmową?  Archety Tag to najszybciej rozwijająca się dyscyplina sportowa, która podbija kolejna miasta w Polsce. Przekonaj się sam i dołącz do bitwy łuczników.

Archery Tag

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *